Jak dbać o nogi?

Pod słońcem, zdejmujemy je, możemy butów, ich wyobraźni, zaczynamy wędrówkę i sport … i piją! Jeśli nie podjąć inicjatywę, aby uniknąć szkód lub poddać się bez zwłoki. Postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku.

Czerwonych winogron przeciwko obrzękówCzerwonych winogron przeciwko obrzęków

Najczęściej stają się opuchnięte nogi są symptomem “powrót żylny żył. Krew, która z całych sił stara się wejść do serca, stagnacja na poziomie stopy, co pozwala wodzie wewnątrz niej, aby wyrwać się z naczyń włosowatych krew, która następnie wnika w tkanki miękkie stopy. I jak ciepło jest rozszerzające naczynia krwionośne, wzmaga obrzęk, “analizuje dr Michelle Cazaubon, angeologist, Autor programu” lekkie nogi “, (Alpen wydań).

Atak decyzji: “ważne jest, aby połączyć венотоник fabryki z drugim, veinoprotective, aby leczyć w koncercie zmniejszenie napięcia ściany żylnej i pogorszenia śródbłonka, wewnętrznej ściany żyły, nalega angeologist. Zakład na połączenie fragon i oczaru wirginijskiego (w kapsułkach fitoterapia). Dodaj czerwonych winogron lub kasztanowca (jeśli jesteś w ciąży) do ich długiej przeciwutleniacze, flawonoidy. Równolegle pić dużo (1,5 l wody). Wbrew tendencyjne widok, woda topi wodą, aktywuje naturalne mechanizmy drenaż organizmu. Z drugiej strony, przyczynia się do wzmocnienia wodnego przechowywania. Również kąpać stopy w świeżej, незамороженной wody, a następnie wmasować je z противозастойное (Pédirelax Intensywny, świeży żel, Akiléin żel lub spray kneipp masaż oleju grejpfrut pasja krążenia). W końcu, jeśli możesz zapisać się na sałatkę – menu razem, łączyć białka , to te, które utrzymują wodę w samym sercu krwionośne.

Ból w łuku? Właściwy wybór podeszwy

Obcas lub łukowe podeszwy łuki zespół zwolennicy mody też na płaskiej podeszwie, zbyt miękka podeszwa (baletki, tenis w tkankę …), lub każdego, kto uprawia jogging. Ból (mówimy o powięzi podeszwy) pochodzi z stretch апоневроза, włókniste membraną, która wspiera łuk stopy od pięty do urodzenia nóg. “Ta część nóg służy do wypychania podczas jazdy. Powoduje to, że napięcie na końcu etapu. W przypadku braku odpowiedniego tłumienia, rozcięgna przechodzi przez powtarzające się микротравмы, “odszyfrowuje Nicolas Grenot, ortopeda i redaktor naczelny” revue du podologue “.

Rozwiązania ataku: aby uspokoić ból w апоневрозе, kort piłka przetoczyła się pod jego nogą od 5 do 10 minut, bez zbędnego ciśnienia. Jeden kończy, rozciąganie codziennie: siedząc na ziemi, nogi rozszerzone, jedna idzie na zakład każdej nogi z rękami i ciągnie ją do niego, zanim masowanie palcami pięty w kierunku palców. I akceptujemy buty z twardą podeszwą, aby ograniczyć popyt stopy. Pięty powinny być zadbane (pamiętacie wędzidełka dla otwartej butów), więc sklepienie stopy też.

podeszwy (podlega zwrotowi na receptę) stanowią skuteczne naturalne leczenie, które pozwoli tymczasowo zwolnić osłabione strefy od niechcianego wsparcia. Wreszcie, “medyczna uderzeniowe” – małego młotka bije łuku stopy – odbywa się w dwa lub trzy zajęcia sportowe lekarzem, wzmocnienia, pomagając, aby zagęścić go.

Chlorku glinu od nadmiernego pocenia się

Nadmierne pocenie (lub nadmierne pocenie się ) zależy od osobistych, niekoniecznie genetyczne, Nadwrażliwość, która sprawia, że gruczoły potowe wydzielają pot, aby masowo. Niektórych neurologicznych lub chorób endokrynologicznych mogą również być zaangażowane.

Rozwiązania atak: jedna zaczyna się od łaskotanie nogi i stawia na skarpety z bawełny. Jeśli pocenie sprawia, że opór, nakładać antiperspirant żel zawiera skoncentrowany chlorek aluminium (od 10 do 20%), obie sudorregulating i antybakteryjne (w aptece: etiaxil jest, PW …). W niektórych przypadkach produkt powoduje powstawanie mikro-złącze keratyny wewnątrz potu kanał, który tymczasowo zatrzymuje pocenie się. Ten korek-naturalnie odpada wraz z martwymi komórkami skóry przez kilka dni, a gruczoły potowe wznawia jego produkcji. Następnie ponownie nałożyć antiperspirant.

Alternatywa: sesje w domu jonoforeza, urządzenie, które napełnia się wodą i w które miejsca na nogi. Bardzo mały prąd elektryczny przechodzi przez niego w ciągu 15 minut, który również zdobywa kanały gruczołów potowych po sześciu-ośmiu sesji. Jesteśmy spokojni za 10 dni, po czym robimy nową sesję (w aptece, od 200 do 600 €).

Nevrome Mortona: nogi w spokoju!Nevrome Mortona: nogi w spokoju!

W 75% przypadków, te uczucia drgawki , porażenia prądem elektrycznym lub mrowienie między 2-gim i 3-m palcami i / lub między 3-m 4-m i nazywa nerwiak Mortona odczuwalne są kobietami. I nie bez powodu: wina wraca na wysokie obcasy i wąskie buty, które wyciskanie stopy. Muszę powiedzieć, że obcas 8 cm buty zwiększa się o 70% obciążenia, która obsługuje stopy. Wynik: mały guzek form na sprężone nerw i irytujące.

Rozwiązania atak: “przede wszystkim, nie możemy odciągnąć na palcach, ryzykując i pociągnąć na nerwie i nieco bardziej znęcanie się. Górnej części stopy delikatnie masować na poziomie głów kości śródstopia i kości śródstopia sami (od urodzenia do palców stóp). Ulga przychodzi szybko” – mówi Nicolas Grenot.

Ale to nie wystarczy, spokoju chorego nerwu należy. Do tego nie ma nic, jak chodzić kilka tygodni od stóp: “pozwala to na nogi, aby zająć retrocapital wsparcia (na nogę), i to lekko rozmazany kości śródstopia dla oszczędności miejsca dla nerwowych” , wskazuje ekspert. I dobra wiadomość, to najczęściej unikał przejść przez leki infiltracji.

Krem mocznika od bolesnych modzeli

“Odciski i modzele, które odzwierciedlają mechanizm naturalnej ochrony naskórka. Ona mocno zgęstnieje, aż utworzy rogi, aby walczyć przeciwko wielokrotnych mikro-wstrząsy (pięta, że potyka się o buty), nadmiernego tarcia lub surpressions na wsparcie stopy, “odszyfrowuje Nicholas Grenot.

Rozwiązania ataku: w leczeniu wstrząsu (nie więcej niż trzy dni), stosuje się кератолитические kremu stężonego mocznika. Naskórek-to jest to uwodniony każdy wieczór z odżywczy krem, tak jak nogi, bez gruczołów łojowych, nie produkuje sebum (Cicabiafine suche nogi, Akiléine odżywczo-regenerujący krem Меркурохром rozszczep krem). Wreszcie, гиперкератозы wykluczone gumowanie je delikatnie i nie częściej niż raz w tygodniu, na ryzyko zadziałania ochronnych zachodzących w skórze i sprzyja odciski. Dwie opcje: szmaragd lub pumeks na suchych nogach i elektryczna tarka na lekko wilgotne nogi (plik elektryczny, € 19.95, Урго elektryczna tarka, € 29.90).

Specjalną ochronę od kulek

Oversensitization naskórka, z powodu źle ustawionego butów, która swędzi i utrzymuje stopę prawidłowo lub, wręcz przeciwnie, hamuje go, i pojawia się ampułka.

Rozwiązanie: w celach profilaktycznych, akceptujemy sztuczka marathonians: zakrywają swoje nogi z Anty-rozgrzewające kremy i anty-ampułki NOK Akiléine który tworzy drugi ultra-folia ochronna. Jeśli planujesz dłuższą wyprawę, stosuje się go dwa-trzy dni, rano i wieczorem. Każdego dnia, aplikacja jest dość. Jeśli kontrolka powstaje, utrzymać skórę jako bariery, ale wywiercić blister oczyścić i wymyć antyseptyczne. Następnie przykryć go gojenie się ran tłoczona.

Nienaganna higiena antimycosesNienaganna higiena antimycoses

To w połączeniu koktajl wilgoci (basen, siłownia …), upał, pot i zamknięte buty, co przyczynia się do rozprzestrzeniania się tych dermatologicznych grzybów szczelin między palcami stóp, paznokci i / lub skóry. Bardzo piękne, pożądane jest, aby działać szybko z przeciwgrzybicze siła uderzenia. Tłumaczenie: nie zadzieraj z głupi dawkowanie, doradzamy. Z drugiej strony, to może być utrudnione.

Profilaktycznych roztworów: nogi starannie wysuszyć, nie mówiąc już między palcami, po praniu (jeśli jest to konieczne, dwa lub trzy razy na dzień), w proszku, z anty-grzybicze (1% Mycoster) lub pokryta folią z grzybobójcze (Урго spray do zapobiegania grzybicy, krem Akilein anty-przepuszczalna Miko-prewencyjne). Następnie zakładamy bawełniane skarpetki.

Dzięki Van Gysel, ortopeda i pedicure

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *